Czym charakteryzują deski kompozytowe? Czy warto je wybrać?
March 10 2020 | Autor: Liderwood
deska kompozytowa

Marzysz o drewnianej elewacji lub tarasie, ale surowe drewno jest dla ciebie zbyt kłopotliwe w pielęgnacji? Nic straconego! Zainwestuj w przypominające je deski kompozytowe. Łatwe w konserwacji, trwałe i niewymagające impregnacji, odnawiania oraz malowania odmienią wygląd twojej elewacji. Więcej o nich w naszym wpisie.

Deski kompozytowe, czyli właściwie co?

Deski kompozytowe stanowią nowoczesny produkt, służący do wykańczania tarasów. Składają się one w 60% z pyłu drzewnego, inaczej mączki drzewnej oraz w 30% z polietylenu o podwyższonej gęstości. Wzbogacone zostały o:

  • stabilizatory,
  • barwniki,
  • substancje antygrzybiczne,
  • substancje, zabezpieczające je przed wypłowieniem.

Ponadto posiadają w swoim składzie filtry UV, dzięki którym nie płowieją na słońcu. W przeciwieństwie do drewna są odporne na wilgoć i szkodliwe czynniki biologiczne. Nie pęcznieją i nie odkształcają się.

Zastosowanie desek kompozytowych na tarasie

Oferowane przez nas wysokiej jakości deski kompozytowe stosuje się przede wszystkim podczas wykańczania tarasów oraz elewacji, nie tylko ze względu na ich właściwości, lecz również ze względu na łatwość ich instalacji. Montaż tego typu desek na tarasie przebiega w kilku etapach. Najpierw legary, będące podporą dla desek, układa się bezpośrednio na wylewce. Pamiętaj, że powinna być ona równa i posiadać odpowiedni spadek, aby woda spływała z tarasu. Legary rozmieść w odległości 30-35 cm i przytwierdź je do podłoża za pomocą kołków rozporowych. Następnie montujemy łączniki montażowe, zwane klipsem montażowym, które zblokują deski w niewidoczny sposób. Między ścianą a deskami pozostaw jednocentymetrową szczelinę dylatacyjną. Jeśli ostatnia deska kończąca taras jest zbyt szeroka przetnij ją wzdłuż, pamiętając o zachowaniu krawędzi komory. Cały proces kończy się zamocowaniem listew maskujących, chroniących przed dostawianiem się do desek wody i kurzu.

Zastosowanie desek kompozytowych na elewacji

Kolejnym zastosowaniem oferowanych przez nas desek są elewacje, pasujące zarówno do klasycznej, jak i nowoczesnej architektury. Na elewacje zalecamy wybór desek kompozytowych elewacyjnych / ściennych z podwyższonymi parametrami użytkowymi lub dwukolorowych. Struktura tego typu desek przypomina naturalne usłojenie drewna. Efekt uzyskiwany jest poprzez wytłoczenie prasami w wysokich temperaturach drewnianych wzorów na powierzchni deski. Stosowana na nich zewnętrzna powłoka polimerowa ochrania kompozyt przed plamami i utratą koloru oraz zapewnia łatwe czyszczenie.

Oferowane przez nas deski kompozytowe mogą służyć ponadto do wykańczania balkonów, ogrodzeń, płotów, ścieżek oraz do zabudowy basenów zewnętrznych oraz dla aranżacji małej architektury ogrodowej.

ostatnie artykuły

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój adres e-mail.