Deska kompozytowa na taras? Sprawdź, dlaczego warto!
July 30 2020 | Autor: Liderwood
Deska kompozytowa na taras

Deski kompozytowe powstają z połączenia naturalnego drewna w postaci mączki drzewnej. To odpowiednio wyważone połączenie pozwala na uzyskanie doskonałego materiału, który łączy w sobie zalety zarówno drewna, jak i polimeru. Deski mogą posiadać różne proporcje drewna i tworzywa sztucznego, co przekłada się na ich wytrzymałość. Najbardziej cenione są produkty z wysoką zawartością drewna, jednak to właśnie one będą bardziej podatne na różnego rodzaju uszkodzenia. Idealne proporcje to mniej więcej 50-60% mączki drewnianej, a pozostałe około 40-50% powinien stanowić materiał sztuczny. W LiderWood wiemy doskonale, jak ważna jest nie tylko wysoka wytrzymałość desek, jak i ich piękny wygląd. Dlatego właśnie opracowaliśmy idealnie wyważone proporcje między naturalnym a sztucznym surowcem, dla uzyskania optymalnego efektu.

Ogromną zaletą desek kompozytowych jest brak konieczności ich regularnej konserwacji. W przypadku drewna naturalnego należy proces pielęgnacji powierzchni powtarzać regularnie i przy użyciu odpowiednich środków. Deski kompozytowe są bezproblemowe w utrzymaniu i nie będą wymagały wykonywania pracochłonnych zabiegów związanych z impregnacją powierzchni. Deski z kompozytu cechują się także o wiele większą wytrzymałością na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych niż deski z naturalnego drewna. Są one także bardziej odporne na grzyby i pleśnie oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. To właśnie dzięki temu, sprawdzą się doskonale na tarasach i zachowają swój nienaganny wygląd przez wiele lat. Zawarta w nich mieszanka polimerów stanowi swoistą barierę ochronną przed wszelkimi potencjalnymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Powłoka desek kompozytowych zapewnia im trwałość, niezmienny kolor, ale także powierzchnię podobną do drewna. Oferowane przez nas deski przypominają wyglądem te naturalne. Również w dotyku są zbliżone do desek drewnianych, co sprawia, iż idealnie sprawdzą się u wszystkich osób ceniących szlachetny wygląd naturalnego surowca.

Ogromną zaletą desek z kompozytu jest także ich prosty montaż. Dzięki opracowanemu przez naszych ekspertów systemowi, czynność ta jest bezproblemowa i łatwa. W LiderWood służymy pomocą i profesjonalnym doradztwem dla każdego klienta. Zachęcamy do kontaktu i składania zamówień w naszym sklepie!

ostatnie artykuły

Powiadom o dostępności Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój adres e-mail.